Знімна шина Ельбрехта: для чого вона потрібна

Шинування зубів – це метод фіксації зубного ряду, який часто застосовується в разі захворювань, що вражають структури пародонту, а також при травмах. Таке лікування дає змогу уникнути подальшого розхитування та випадання зубів. Шина Ельбрехта – один із різновидів шинувальної конструкції, що зміцнює зубний ряд. Знімні шини – це ефективний спосіб зберегти уражені зуби у випадках пародонтиту та інших патологій. Також їх використовують, щоб не допустити випадання зубів при травмах щелепи. Конструкції носяться впродовж усього періоду загоєння тканин ясен і щелепи.

Шинування зубів у Києві ᐉ Ціна шини на зуби

Конструктивні особливості шини Ельбрехта

Шина Ельбрехта – дентальна система, яку виготовляють індивідуально для кожного пацієнта з використанням металу та еластичних матеріалів. Основою конструкції є кламери – безперервні замкнуті гачки. Класична шина Ельбрехта застосовується для захисту зубів від усіх навантажень, крім вертикальних. Відповідно, під час жування від шини не буде повноцінної підтримки. Найкращий ефект цей варіант шинування дає на початкових стадіях патологій пародонту, коли рухливість виражена слабко.

Зубні шини можуть призначатися стоматологом у випадках:

  • патологічної рухливості через травму чи захворювання ясен;
  • формування глибоких пародонтальних кишень;
  • видалення великого обсягу зубних відкладень;
  • опущення ясен з оголенням зубних коренів.

Шина Ельбрехта застосовується відповідно до клінічної ситуації, тому встановлюється у верхній, середній чи нижній частині патологічних одиниць зубного ряду. Знімне шинування може бути з Т-подібними кламерами для додаткової фіксації чи литою капою, що застосовується для зниження жувального навантаження. Останній варіант конструкції має спеціальні ковпачки для передніх зубів.

Знімна шина Ельбрехта

Як виготовляється знімна шина

Виготовлення шини на зуби починається з підбору матеріалів та зняття відбитків зубного ряду пацієнта. Далі йде етап моделювання конструкції та відливання воскової моделі. Щоб шина Ельбрехта на 100 % відповідала особливостям щелепи, обов’язкове приміряння отриманої воскової моделі. Фінальний етап – виготовлення шини з міцних матеріалів та її встановлення на зуби в кабінеті стоматолога.

Догляд під час носіння шини

Після шинування зубів виникає дискомфорт, поки триває звикання до конструкції. Гігієна із цією системою потребує ретельності, особливо, якщо шина Ельбрехта встановлена для збереження зубного ряду при пародонтиті чи іншому захворюванні. Для правильного чищення зубів застосовується спеціальне обладнання – іригатор та міжзубні йоржики. Також не можна забувати про ополіскувач і зубну нитку. Професійне чищення із шиною треба проводити частіше – 1 раз на 3-4 місяці.

Правильний догляд за зубами в домашніх умовах

Питання-відповідь

Що таке шинування зубів?

Накладання шини на зуби – метод фіксації патологічно рухливих одиниць зубного ряду в разі травмування чи пародонтиту. 

Як проводять процедуру шинування зубів?

Для шинування зубів виготовляється індивідуальна конструкція за відбитками зубного ряду пацієнта. Встановлення відбувається в кабінеті стоматолога, а його особливості залежать від типу шини.