Коли необхідно замінити вініри

Необхідність замінити вініри виникає через естетичні недоліки чи пошкодження дентальної конструкції. Буває, що вінір відклеївся, на ньому з’явився скол чи тріщина. Якщо накладка ставиться на зуб, щоб замаскувати пошкодження від карієсу, можливий розвиток вторинного ураження. Проблеми естетики зазвичай виникають у випадках, коли вініри робилися давно, тому потребують заміни новими й актуальними.

Причини для заміни вінірів

Часто заміна вінірів проводиться в разі пошкодження. Типові проблеми – тріщина, скол чи відклеювання. Міцність керамічних вінірів достатня для щоденного жувального навантаження, але матеріал усе ж схильний до механічних деформацій. Дефект вініру може виникнути через вживання горіхів, карамелі й іншої твердої їжі.

Серед стоматологічних причин, що призводять до проблеми з вінірами:

  • Дефекти прикусу. У випадках зміщення зубного ряду, наприклад, якщо в щелепі не вистачає місця для зубів мудрості, часто спостерігається відклеювання вініру.
  • Сильне стискання щелеп. Бруксизм та захворювання щелепного суглоба – серед основних причин підвищеного стирання та розтріскування вінірів.

У випадках, коли пацієнт хоче змінити вініри, аби покращити усмішку, зазвичай ідеться про видалення старих вінірів, яким 10-20 років. Такі конструкції застарілі, з огляду на стрімкий розвиток стоматологічних технологій. Встановлення нових вінірів допомагає виправити різні естетичні недоліки та досягти природного ефекту.

Композитні вініри

Як відбувається заміна вінірів у різних ситуаціях

Якщо вінір відклеївся, можна повторно зафіксувати його. Однак це можливо лише у випадках, коли вінір не пошкоджено. Наявність потертостей, сколів чи інших дефектів значно впливає на естетику, тому кращою буде повна заміна вініру. У разі пошкодження накладки через механічні чинники вінір необхідно замінити.

Деяким пацієнтам лікар може рекомендувати встановлення нових накладок на весь ряд, якщо є ризик, що відновлений вінір буде відрізнятися від інших. Зокрема, це ситуації, коли потрібна заміна старих вінірів, що ставилися понад 10 років тому. За допомогою сучасних керамічних матеріалів можна змінити все, що псувало вигляд старих вінірів, та провести поточне лікування зубів. Щоб зберегти усмішку, поки нові вініри виготовлятимуться в зуботехнічній лабораторії, встановлюються тимчасові.

Багато пацієнтів вирішують замінити композитні вініри керамічними, з огляду на переваги останніх. Особливо це актуально, якщо на старих накладках утворилися плями через куріння, фарбувальні напої та продукти. Встановлення керамічних вінірів може стати розумною витратою, адже вони не потребують постійної корекції. Такі вініри не потрібно шліфувати. Їхня поверхня залишається гладенькою, відповідно, стійкою до накопичення зубного нальоту, що є перевагою для загального стану порожнини рота.

У будь-якому разі треба звернутися до стоматолога для виявлення причин проблеми з вінірами. Це особливо важливо, якщо пошкодження вінірів спричинені захворюваннями ротової порожнини: дефектами прикусу, патологіями щелепного суглоба, бруксизмом. Запишіться на консультацію до спеціаліста UkrDentClub, щоб компетентний лікар підказав: потрібно змінювати вінір чи достатньо підклеювання старих накладок.

Етапи заміни вінірів

Незалежно від причин заміни вінірів необхідна попередня діагностика. Крім візуального огляду, може знадобитися рентгенографія. Якщо потрібно змінювати всі накладки, важливо відповідально підійти до вибору матеріалів нових вінірів. Наприклад, вінір із лейцитної кераміки буде стійкішим до механічних навантажень.

Щоби поставити вініри, стоматолог:

  1. Виконує відклеювання старих вінірів і видалення клейового матеріалу.
  2. Робить відбитки зубів для виготовлення нових вінірів.
  3. Встановлює тимчасові композитні вініри, щоб зберегти усмішку.
  4. Знімає тимчасові накладки та ставить постійні.

Якщо вінір відклеївся без пошкодження, його просто встановлюють на попереднє місце. Коли вініри композитні, виготовлення накладок у зуботехнічній лабораторії не потрібне. Стоматолог просто знімає старий матеріал, після чого створює бажану форму вініру прямо на поверхні зубів і переходить до процедури його полімеризації. Після заміни кожен композитний вінір важливо гарно відшліфувати.

Правильний догляд – запорука довговічності вінірів. Із вінірами не можна вживати дуже тверду їжу та варто уникати продуктів і напоїв з активними барвниками, особливо в разі встановлення композитних накладок. Чистити зуби треба щіткою середньої жорсткості та пастою без абразивних часток. Щоб знати, коли настав час змінити вінір чи провести його реставрацію, треба регулярно відвідувати стоматолога.

Спеціалісти UkrDentClub завжди готові запропонувати сучасні варіанти вінірів.

Чи можна і коли потрібно знімати вініри

Питання-відповідь

Коли треба міняти вініри?

Заміна вінірів проводиться в разі їхнього механічного пошкодження чи появи естетичних недоліків. Також пацієнт може за бажанням замінити старі накладки сучаснішими.

Як часто треба змінювати вініри?

Частота заміни вінірів залежить від їхнього різновиду, наявності захворювань зубів та індивідуальних побажань. Точно може відповісти стоматолог після огляду.

Скільки служать зубні вініри?

Середній термін експлуатації композитних вінірів – 5-6 років, керамічних – від 10 років. Усе залежить від ретельності догляду за здоров’ям зубів.