Як куріння впливає на зуби та ясна
Ціна від 1 200 грнЗуби та ясна курця щодня потерпають від впливу високої температури та токсичних речовин, тому підтримувати здоров’я ротової порожнини в таких умовах вкрай складно. Куріння не лише впливає на зовнішній вигляд емалі, а й призводить до руйнування твердих тканин зубів, ураження слизових оболонок і пародонтальних тканин.
Зуби та ясна до та після куріння: чи є різниця
Шар емалі – природний зубний бар’єр, що захищає від пошкоджень, карієсу та багатьох інших захворювань. Зуби курця зазвичай мають стоншену та ослаблену структуру емалі, адже агресивні хімічні сполуки, що виділяються в процесі куріння, призводять до деградації тканин зубів. Людина, яка курить, добре помічає ці зміни. Її зуби починають реагувати на температуру та кислоту в їжі та напоях, провокуючи зубний біль.
Паління безпосередньо впливає на ясна, адже токсичні речовини із сигаретного диму пригнічують кровопостачання тканин ротової порожнини. Це призводить до порушень регенеративних процесів, ураження інфекціями та розвитку різних захворювань. Часто в курців спостерігається формування глибоких пародонтальних кишень, де збираються рештки їжі, бактерії, зубний наліт і зубний камінь. На цьому фоні виникає запалення, що швидко прогресує та призводить до такого захворювання зубів, як пародонтит.
Найочевидніша ознака курця – зміна кольору емалі та поява неестетичних пігментних плям. Осідання смол на поверхні зубів – чинник, через який прискорено формується зубний наліт і зубний камінь. Ці відкладення набувають жовтого кольору, що із часом темніє до коричневого чи чорного. Саме тому багатьох курців цікавить, як відбілити зуби від куріння. Відсутність ретельного догляду та професійної гігієни поглиблює проблему та спричиняє неприємний запах із ротової порожнини.
Негативний вплив паління на зуби та ясна курця
Куріння завдає непоправної шкоди здоров’ю зубів. Токсичні речовини, що збираються на їхній поверхні, разом із бактеріями призводять до руйнування емалі, а згодом і до глибоких дентальних тканин. Зуби курців часто страждають від карієсу та ускладнень цієї хвороби. Також типова клінічна картина – запалення слизових оболонок, зубний наліт і камінь, що дуже швидко формуються, та пародонтит, від якого страждають ясна.
Вплив куріння на здоров’я зубів і порожнини рота загалом:
- Емаль. За якісного щоденного догляду зубний наліт усувається на 70-80 %. Але в людини, яка курить, він щільніший, тому важко видаляється під час чищення та швидше перетворюється на зубний камінь. Його накопичення на поверхні зубів формує сприятливі умови для каріозних уражень. Тому для курця характерний хронічний карієс та його ускладнення.
- Ясна. Опіки слизових оболонок та порушення кровопостачання через куріння призводять до того, що ясна починають розсмоктуватися. Зменшення їхнього об’єму та відшарування веде до оголення коренів зубів і супутніх проблем.
- Слинні залози. Кожному курцеві зі стажем знайоме відчуття сухості в роті. Це наслідок дисфункції слинних залоз, що також впливає на роботу ШКТ. Під час їжі не виділяється достатньої кількості слини, відповідно, немає ферментів, завдяки яким починається процес травлення.
Ще одна часта проблема в кожного курця – прискорене руйнування пломб. Сучасні композитні матеріали можуть слугувати 10-20 років, однак негативний вплив куріння на зуби зменшує цей період до 5-8 років. Те ж саме стосується коронок. А заміна пломб і коронок – важливий аспект підтримання здоров’я ротової порожнини.
Як курцеві доглядати за зубами
Людині, яка курить, потрібно ретельніше стежити за станом зубів і перевіряти ясна. Для цього треба ходити до стоматолога 1 раз на 6 місяців або навіть частіше. Зубний наліт і пігментований зубний камінь із поверхні зубів треба видаляти за допомогою процедури професійного чищення. Для домашнього догляду за порожниною рота рекомендується використовувати спеціальні пасти для курців, що сповільнюють руйнування емалі. Ще з ними не так швидко формуватиметься зубний наліт. Після чищення зубів обов’язково потрібен спеціальний ополіскувач для ротової порожнини. Це важливо для загоєння слизових оболонок, відновлювального впливу на ясна та гарного запаху з рота.
Рекомендації стоматологів для курця
Стоматологи рекомендують ретельне чищення зубів двічі на день із використанням засобів для курців. Треба своєчасно видаляти зубний наліт і лікувати каріозні ураження, пити 1,5-2 л води на день, жувати гумку для стимуляції слиновиділення, користуватися іригатором, щоб масажувати ясна та покращувати кровообіг у тканинах, обмежити вживання алкоголю та звести куріння до мінімуму.
Звертайтеся в клініку UkrDentClub, що дізнатися, як відбілити зуби після куріння, видалити зубний наліт та отримати інші стоматологічні послуги.
Питання-відповідь
Як змінюється стан зубів від куріння?
На фоні куріння спостерігається демінералізація та пожовтіння емалі, часті каріозні ураження та їхні ускладнення, запалення ясен і формування пародонтальних кишень.
Чи небезпечне куріння для ясен?
Токсичні речовини із цигарок порушують кровопостачання тканин ясен, що сповільнює регенеративні процеси, призводить до інфікування, відшарування та розсмоктування ясен з оголенням зубних коренів.
Які стоматологічні хвороби може спричинити куріння?
Найчастіше куріння провокує розвиток карієсу та запалень ясен (гінгівіту, пародонтиту).